• +38 066 7330343
 • ekotox(at)ekotox.com.ua // 03110, Kyiv, Solomyansky district, Pirogovsky str. 19/6, Україна

EU REACH

Дозвіл ЄС на застосування регламенту REACH – Основний перелік альтернатив

Дозвіл ЄС на застосування регламенту REACH – Основний перелік альтернатив

ECHA: Основні альтернативи шкідливим речовинам, що підлягають дозволу REACH

Компанії, які подають заявку на отримання дозволу згідно з REACH, повинні надати інформацію про потенційні альтернативи речовині (речовинам) з Додатку XIV, які вони використовують. Ця інформація міститься в Аналізі альтернатив (АА), який подається разом із заявкою на отримання дозволу. Публічна версія АА публікується на веб-сайті ECHA.
Основна інформація про ці альтернативи була отримана з аналізу впливу і доступна в таблиці “Короткий список альтернатив”. Файл містить дані, доступні станом на 30 червня 2023 року.

Веб-сторінки ECHA: https://echa.europa.eu/sk/alternatives-to-harmful-substances-subject-to-authorisation?utm_campaign=5d9327a26a0c350001740a34&utm_content=64c9ff3fa1d84500015164aa&utm_medium=smarpshare&utm_source=linkedin

Веб-сторінки REACH авторизації Екотокс: https://ekotox.com.ua/reach/

Вебінари з авторизації в ЄС REACH: https://ekotoxtraining.com/

Основні альтернативи шкідливим речовинам

EkotoxInfo 06/2022

EkotoxInfo 06/2022

Пропонуємо ознайомитися з поточним випуском хімічних новин EkotoxInfo. У підсумку минулого місяця ви знайдете такі теми:

 1. Нове визначення наноматеріалу
 2. Стійкі органічні забруднювачі СОЗ
 3. Резюме комітетів RAC та SEAC
 4. Звіти про інспекцію Форуму правозастосування
 5. Подальші огляди діючих речовин у біоцидних продуктах
 6. Групова оцінка хімічних речовин
 7. Ще одна речовина у списку кандидатів
 8. Нові розробки щодо дозволу на біоцидні продукти
 9. Підтверджені прогнози зростання продажів нагрітих тютюнових виробів у країнах ЄС

__________________________________________

Нове визначення наноматеріалу

ЄК запропонувала нове визначення наноматеріалів, яке замінить визначення з 2011 року. Наноматеріал підлягає регуляторному контролю, він має повноваження регулювати хімічні речовини (REACH), а також правила щодо їх використання в певних застосуваннях, таких як біоциди, косметика або їжа.

https://ec.europa.eu/environment/chemicals/nanotech/pdf/C_2022_3689_1_EN_ACT_part1_v6.pdf

Стійкі органічні забруднювачі POP

Комісія ухвалює угоду про захист здоров’я людей та навколишнього середовища від стійких органічних забруднювачів (СОЗ). Угода відкриває шлях для встановлення суворих обмежень для цих хімічних речовин у відходах. Існуючі ліміти були посилені для п’яти речовин і узгоджені нові обмеження для чотирьох нових речовин

https://environment.ec.europa.eu/news/commission-welcomes-political-agreement-persistent-chemicals-waste-2022-06-21_en

Резюме про комітети RAC та SEAC

Комітет ухвалив висновки щодо узгодженої класифікації та маркування гліфосату та срібла та обмеження вмісту свинцю у стрілецьких та рибальських боєприпасах. Висновок на підтримку обмеження 2,4-динітротолуолу (2,4-DNT) у статтях завершено. Комітет також ухвалив висновок щодо зменшення дехлорану плюс. Консультації щодо проектів висновків розпочалися в червні, і ви можете подати свої коментарі на веб-сайті ECHA.

https://echa.europa.eu/pl/-/highlights-from-june-2022-rac-and-seac-meetings

Звіти про перевірки правоохоронних органів

Інспектори перевіряли вимоги щодо авторизації REACH для речовин із Додатку XIV REACH. Інший проект досліджував, чи слід реєструвати речовини, отримані з відходів, відповідно до REACH, чи вони можуть отримати виключення. Також до кінця року тривають інспекції біоцидних препаратів, які містять схвалені або ще не схвалені активні речовини в усьому ЄС. Звіти про результати перевірки будуть оприлюднені наприкінці 2022 року.

https://echa.europa.eu/pl/-/highlights-from-june-forum-meeting

Подальші огляди діючих речовин у біоцидних продуктах

Комітет ECHA прийняв рекордну кількість думок на своєму червневому засіданні. Вони стосуються дев’яти висновків щодо дозволу ЄС, п’яти — щодо заявок на активні речовини, у тому числі: активний хлор, сполуки кальцію, надуцтову кислоту, молочну кислоту та IPBC. Комітет не підтримує дозвіл ЄС на перекис водню у групі 2. Зверніть увагу, що біоцидні продукти, що містять схвалені активні речовини, підлягають реєстрації продукту відповідно до нових європейських процедур.

Біоциди – Реєстрація / Авторизація – Ekotox EU

Групова оцінка хімічних речовин

ECHA опублікувала 4-й звіт про оцінку речовин у 2021 році. У 2021 році було завершено оцінку понад 1900 речовин, більшість з яких згруповано на основі їх структурної схожості. Близько 25% оцінених речовин потребують подальшого управління ризиками. Компанії повинні завчасно оновлювати свої реєстрації REACH за допомогою актуальної інформації про речовини. У звіті ECHA також підкреслюється різке збільшення кількості речовин, які потребують гармонізованої класифікації та маркування (CLH).

https://echa.europa.eu/documents/10162/5641810/irs_annual_report_2021_en.pdf/b38d8eec-d375-beb2-98b2-1fb0feb3612a?t=1655382672222

Ще одна речовина у списку кандидатів

N-(гідроксиметил)акриламід був доданий до списку кандидатів, оскільки він може викликати рак або генетичні дефекти. Ці речовини можуть бути включені в список дозволів у майбутньому. Якщо речовина є в цьому списку, її використання буде заборонено, якщо компанії не подадуть заяву на отримання дозволу і Європейська комісія не дозволить їм продовжувати її використовувати.

Авторизація REACH – Ekotox EU

 

Нові розробки щодо дозволу на біоцидні продукти

Біоцидний препарат СОПУРОКСИД містить в якості активної речовини пероксиоцтову кислоту, яка включена до переліку схвалених діючих речовин Союзу відповідно до статті 9(2) Регламенту (ЄС) № 528/2012. Дозволено Європейським Союзом з 12 липня 2022 року по 30 червня 2032 року для PT2 (дезінфікуючі засоби та альгіциди, не призначені для безпосереднього застосування на людей або тварин), PT3 (ветеринарна гігієна) і PT4 (область харчових продуктів і кормів) у формі розчинний концентрат для внутрішнього промислового та професійного використання, спосіб застосування – обробка рук (зачистка).

(Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2022/964) посилання: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/PDF/?uri=CELEX:32022R0964&from=EN

 

Підтверджено прогнози зростання продажів гарячих тютюнових виробів у країнах ЄС

Європейська комісія опублікувала аналіз продажів та використання гарячих тютюнових виробів серед споживачів до 25 років, підтверджуючи зростання продажів у роздрібній торгівлі більш ніж на 10% у період з 2018 по 2020 рік у більш ніж п’яти країнах-членах за даними ЄС-CEG. бази даних.

(ЗВІТ КОМІСІЇ про встановлення суттєвої зміни обставин для гарячих тютюнових виробів відповідно до Директиви 2014/40/EU) посилання: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/PDF/?uri=CELEX:52022DC0279&from=EN

 

EkotoxInfo 04/2022

EkotoxInfo 04/2022

We encourage you to read the current news of EkotoxInfo chemical news. In the summary of last month you will find the following topics:

1. Оновлення паспортів безпеки до кінця 2022 року

2. Нанесення на карту потенційно шкідливих хімічних речовин

 1. Підсумки березневого засідання Комітету з біоцидів
 2. Підсумки засідання RAC і SEAC
 3. Новий перелік оцінки речовин CoRAP на 2022-2024 роки
 4. Перегляд правил REACH та CLP
 5. Оновлення вимог щодо реєстрації речовин у REACH
 6. Ще п’ять речовин додано до списку авторизації REACH
 7. Оновлення переліку хімічних речовин, що підлягають повідомленню про експорт
 8. Нові розробки щодо схвалення біоцидних продуктів

 1.Оновлення паспортів безпеки до кінця 2022 року.

Нагадуємо, що в червні 2020 року було опубліковано Регламент 2020/878 / ЄС, який вносить зміни до Додатку II [зміст паспорта безпеки] до Регламенту (ЄС) № 1907/2006 Європейського Парламенту та Ради про реєстрацію, Оцінка, авторизація та обмеження хімічних речовин (REACH). Новий шаблон для паспортів безпеки враховує, серед іншого: необхідність надати конкретні межі концентрації, а також коефіцієнти розмноження та оцінки гострої токсичності; зобов’язання надати інформацію про наноформу частинок та наявність ендокринних порушників.

Усі існуючі паспорти безпеки без змін можна використовувати до 31 грудня 2022 року. Після цієї дати можуть бути в обігу лише паспорти безпеки, які відповідають останньому шаблону, визначеному в Регламенті 2020/878 / ЄС.

Веб-сторінки Екотокс ПБ: https://ekotox.com.ua/%d0%bf%d0%b0%d1%81%d0%bf%d0%be%d1%80%d1%82-%d0%b4%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d1%85-%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d0%bf%d0%b5%d0%ba%d0%b8/

 

 2.Нанесення на карту потенційно шкідливих хімічних речовин

У 2021 році ECHA оцінила загалом 1900 хімічних речовин і класифікувала їх на основі подальших нормативних потреб для кожної речовини. Мета ECHA – переглянути до 2027 року всі зареєстровані хімічні речовини понад 1 тонну на рік, віднести їх до відповідної категорії та оцінити подальшу регуляторну дію кожної речовини (або групи речовин).

На веб-сайті ECHA ви знайдете повний список речовин з присвоєною категорією або інформацію про те, чи підлягає речовина подальшим нормативним вимогам, чи оцінка вже завершена, чи знаходиться на стадії розробки.

Результати оцінки є ключовим питанням для підприємців, оскільки вони можуть вплинути на:

 3.Підсумки березневого засідання Комітету з біоцидів

Під час засідання комітет прийняв 3 висновки щодо діючих речовин:
• метилендитіоціанат – немає підтримки для використання в групі 12

 • (13Z) -гексадек-13-ен-11-ін-1-ілацетат – схвалення в групі 9 підтримується
 • пропіконазол – визначено, що відповідає критеріям виключення у групі 8
  Крім того, комітет прийняв ще чотири наступні позитивні висновки щодо дозволів ЄС:
 • Пропан-1-ол – ПТ1
 • Пропан-2-ол – ПТ2 і ПТ4
 • L – (+) молочна кислота – PT2
 • Активний хлор, що виділяється з гіпохлориту натрію – PT2
  Підприємці, які використовують речовини, перераховані в вищевказаних групах продуктів, після їх офіційного затвердження повинні будуть подати заявку на реєстрацію в європейських процедурах, щоб зберегти продукцію на ринку.Посилання ECHA:https://echa.europa.eu/pl/-/highlights-from-march-bpc-meeting

 4.Підсумок засідання RAC та SEAC

У березні відбулося засідання Комітетів з оцінки ризиків (RAC) та Комітету соціально-економічного аналізу (SEAC). Запропоновані Норвегією обмеження щодо Дехлорат Плюс були підтримані, стверджуючи, що кожен із запропонованих варіантів може бути пропорційним вигодам для суспільства та понесеним витратам. На засіданні обидва комітети прийняли висновок щодо огляду та оцінки промислового використання 1,2-дихлоретану та два висновки щодо встановлення граничних значень опромінення (ПВВ) для 1,4-діоксану та ізопрену. Крім того, було прийнято 10 висновків щодо гармонізованої класифікації та маркування, включаючи класифікацію сірки та багатостінкових вуглецевих нанотрубок.

Посилання ECHA:https://echa.europa.eu/pl/-/highlights-from-march-rac-and-seac-meetings

 5.Новий список оцінки речовин CoRAP на 2022-2024 роки

Поточний план Співтовариства (CoRAP) оновлено на період 2022-2024 років і опубліковано на веб-сайті Європейського хімічного агентства. Планом передбачено оцінку 27 речовин, які загрожують здоров’ю людей та навколишньому середовищу. З 27 перерахованих речовин дві були перерозподілені, а 25 речовин переміщено з попереднього списку (2021-2023), опублікованого 17 березня 2021 року. Реєстратори повинні перевірити, чи потрібно оновлювати їх досьє на речовини відповідною новою інформацією, наприклад, про небезпеки, тоннажу, використання та впливу, а також що реєстраційне досьє не потребує оновлення.

Веб-сторінка Екотокс REACH:https://ekotox.com.ua/news/%d0%be%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d1%8f-%d0%bf%d0%be%d1%82%d0%be%d1%87%d0%bd%d0%be%d0%b3%d0%be-%d0%bf%d0%bb%d0%b0%d0%bd%d1%83-%d0%b4%d1%96%d0%b9-%d0%b3%d1%80%d0%be%d0%bc%d0%b0%d0%b4/

 6.Перегляд правил REACH та CLP

Громадські консультації щодо внесення змін до регламенту REACH завершилися 15 квітня, і законодавчий процес перейшов до наступного етапу. Оцінка впливу має бути завершена та представлена разом із пропозицією Комісії у четвертому кварталі 2022 року. Перегляд регламенту REACH матиме значний вплив на виробників, працівників та користувачів хімічних речовин у Європі. Очікується, що деякі заплановані зміни до Регламенту REACH підвищать витрати для промисловості. Регламент CLP також буде предметом цільового перегляду разом з іншим законодавством щодо хімічних речовин, що стосується хімічних речовин, а адаптація перегляду CLP запланована на 2 квартал 2022 року.

Посилання на ЄС:https://www.europarl.europa.eu/legislative-train/

Посилання на управління хімічними речовинами Екотокс:https://ekotox.com.ua/chemicals-management/

 7.Оновлення вимог щодо реєстрації речовини в REACH

24 березня 2022 року Європейська комісія опублікувала поправки до додатків VI до X Регламенту REACH (РЕГЛАМЕНТ КОМІСІЇ (ЄС) 2022/477). Оновлення додатків включає переглянуті вимоги щодо реєстрації хімічних речовин у Європейському Союзі відповідно до REACH. У другій половині 2022 року ECHA опублікує оновлений посібник із вимог до реєстрації. Фірмам слід почати готуватися до оновлення своїх реєстраційних досьє, оскільки зміни почнуть діяти в жовтні 2022 року.

Веб-сторінки Екотокс REACH:https://ekotox.com.ua/news/%d0%b0%d0%ba%d1%82%d1%83%d0%b0%d0%bb%d1%96%d0%b7%d0%b0%d1%86%d1%96%d1%8f-%d0%b2%d0%b8%d0%bc%d0%be%d0%b3-%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d1%80%d0%b5%d1%94%d1%81%d1%82%d1%80%d0%b0%d1%86%d1%96%d1%97-%d1%85%d1%96/

 8.Ще п’ять речовин додано до списку авторизації REACH

ECHA визначила п’ять речовин як речовини, що викликають дуже велике занепокоєння (SVHC) через їх репротоксичні, канцерогенні або ендокринні властивості. 11 квітня в Офіційному журналі ЄС було опубліковано зміни до правового акту переліку речовин, на які поширюється дозвіл на використання (Додаток XIV до REACH). Компанії, які бажають продовжити використання цих речовин після вказівки дати заходу, повинні подати заявку на отримання дозволу.

Посилання на авторизацію Екотокс REACH:https://ekotox.com.ua/news/%d0%bf%d1%8f%d1%82%d1%8c-%d1%80%d0%b5%d1%87%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%bd-%d0%b4%d0%be%d0%b4%d0%b0%d0%bd%d0%be-%d0%b4%d0%be-%d1%81%d0%bf%d0%b8%d1%81%d0%ba%d1%83-%d0%b4%d0%be%d0%b7%d0%b2%d0%be%d0%bb/

 

 9.Оновлення переліку хімічних речовин, що підлягають повідомленню про експорт

Європейська комісія оновила Додатки I та V до Регламенту про попередню інформовану згоду (Регламент PIC, (ЄС) № 649/2012). Регламент PIC регулює імпорт та експорт деяких небезпечних хімічних речовин і накладає зобов’язання на компанії, які бажають експортувати ці хімічні речовини до країн, що не входять до ЄС. Оновлення було випущено 20 квітня 2022 року та набуде чинності 1 липня 2022 року.

Веб-сторінки Екотокс PIC:https://ekotox.com.ua/news/%d0%be%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b9-%d1%81%d0%bf%d0%b8%d1%81%d0%be%d0%ba-%d1%85%d1%96%d0%bc%d1%96%d1%87%d0%bd%d0%b8%d1%85-%d1%80%d0%b5%d1%87%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%bd-%d0%bd%d0%b0/

 

 10.Нові розробки щодо схвалення біоцидних продуктів

 

Біоцид ARIEL chlorine Professional System 5 хлорний відбілювач для білої прання – містить діючу речовину активний хлор, що виділяється з гіпохлориту натрію, який входить до списку дозволених діючих речовин. Дозвіл надано на період з 24 квітня 2022 року по 31 березня 2032 року.
(РІШЕННЯ КОМІСІЇ ПРО ВИКОНАННЯ (ЄС) 2022/527) посилання: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=CELEX%3A32022R0527

БЕЗКОШТОВНИЙ ВЕБІНАР: 24 травня 2022 р.; 9:00 – 11:00
Реформа ЄС системи «авторизації та обмежень».
https://ekotoxtraining.com/events/eu-reform-of-the-authorisation-and-restrictions-system/

 

EkotoxInfo 3/2022

EkotoxInfo 3/2022

EkotoxInfo 3/2022

Основні теми: вибрані новини з хімічного та пов’язаного з ним законодавства:

1.Збереження дозволу на розміщення біоцидних продуктів на ринку Німеччини
2.Нові рекомендації ECHA щодо вимог до реєстрації в Регламенті REACH
3.Обмеження речовин PFAS
4.Необов’язкові вказівки для сектору фізичних речовин
5.Швидка консультація щодо S-метахлору
6.Нові косметичні обмеження для метил-N-метилантранілату
7.Нові розробки щодо схвалення біоцидних продуктів
8.Нові розробки щодо схвалення засобів захисту рослин
9.Повідомлення підприємствам, які мають намір розмістити фторуглероди на ринку ЄС у великих кількостях у 2023 році
10.Веб-зустрічі по реформі ЄС REACH

Збереження дозволу на розміщення біоцидних продуктів на ринку Німеччини

BAuA (Федеральний інститут безпеки та гігієни праці) у Німеччині опублікував нові вимоги до національних дозволів на біоцидні продукти: «Neues Meldeverfahren für Biozidprodukte». Виходячи з нових вимог, біоцидні продукти, розміщені на німецькому ринку до 26 серпня 2021 року, мають бути підтверджені/повторно повідомлені до 31 березня 2022 року, якщо продукт залишиться на ринку.

Нова інформація та документи необхідні як частина нового повідомлення. Ігнорування зобов’язання щодо повідомлення означає, що продукт не повинен бути розміщений на німецькому ринку.

*ECHA оновило свої рекомендації щодо інформації, яку необхідно подавати під час реєстрації хімічних речовин, щоб допомогти компаніям покращити якість своїх реєстраційних досьє. Агентство додало додаткові поради щодо того, як застосувати підхід перехресного читання та щодо ваги доказів, які необхідно подати. Зокрема, покращення стосуються положень про те, як застосовувати підхід перехресного читання та вагомість доказів, а також як комбінувати обидва підходи, дозволяючи обійтися без випробувань на тваринах.

Реєстратори повинні оновити свою реєстрацію REACH, якщо це необхідно, щоб переконатися, що їх досьє відповідає вимогам до інформації.
https://echa.europa.eu/pl/recommendations-to-registrants
Ekotox REACH

*Регламент REACH – вимоги щодо управління вашими хімічними речовинами на ринку Європейського Союзу

У вас є запитання чи потрібна допомога?

Будь ласка, зв’яжіться з нами – центри Ekotox надають консультаційні послуги та підтримку клієнтів у сфері законодавства ЄС щодо хімікатів – реєстрація, лише представник, авторизація, скринінг REACH/CLP – просто зателефонуйте нам +421 2 45943712, надішліть електронний лист на ekotox (за адресою )ekotox.eu або skype ekotox.bratislava

Рівні стандарти щодо виробництва, постачання та безпечного використання хімічних речовин застосовуються в усій Європейській економічній зоні (ЄЕЗ), яка включає країни-члени ЄС, Ісландію, Ліхтенштейн та Норвегію. Ці стандарти застосовуються до компаній незалежно від їхнього положення в ланцюжку поставок і продуктів, які вони виробляють, імпортують, експортують, постачають чи використовують.

Регламент REACH охоплює всі сектори виробництва, імпорту, розповсюдження або використання хімічних речовин як сировини чи готової продукції (не лише хімічну промисловість).

Застосовується до вас незалежно від розміру вашої компанії.

Покладає на вас відповідальність за безпечне використання речовин, які ви розміщуєте на ринку або використовуєте. Вимагає, щоб усі учасники ланцюга постачань повідомляли інформацію про безпечне використання хімічних речовин. Надає споживачам право запитувати про речовини, що викликають серйозне занепокоєння, що містяться у ваших статтях.

Те, що вам потрібно зробити, залежить від типу продуктів, які ви розміщуєте на ринку або використовуєте:

Речовини самі по собі, в тому числі метали суміші, або артикули. Якщо ви розміщуєте на ринку небезпечні продукти, вам доведеться дотримуватися додаткових вимог.

Виробник

Ви є виробником, якщо:

-Як фізична особа або компанія, ви перебуваєте в ЄЕЗ. Ви виробляєте або витягуєте хімічну речовину,коли ви купуєте речовину безпосередньо у компанії, що знаходиться за межами ЄЕЗ, і ввозите її на територію ЄЕЗ, ви несете ті самі обов’язки, що й виробник. Ви повинні зареєструвати речовину, щоб забезпечити доступ до ринку ЄЕЗ. Коли ви купуєте суміші, вимоги стосуються кожної окремої речовини, що міститься в суміші.
Ви є імпортером, якщо
-Купуєте хімічний продукт безпосередньо у постачальника, що знаходиться за межами ЄЕЗ, і ввозите його на територію ЄЕЗ.
Якщо ваш постачальник, який не є членом ЄЕЗ, призначив «Єдиного представника» в ЄЕЗ для реєстрації речовини, відповідно до REACH ви розглядаєтеся як наступний користувач.
1,Речовини (включаючи метали)
2,Суміші (наприклад, фарби, мастила), або
3,Предмети (наприклад, автомобільні шини, меблі та одяг). Якщо ви розміщуєте на ринку небезпечні продукти, вам доведеться дотримуватися додаткових вимог.

Імпортер

Законодавство ЄС встановлює найвищі стандарти хімічної безпеки у світі. Ваша відповідальність – переконатися, що хімікати та продукти, які ви ввозите в ЄЕЗ, відповідають цим вимогам.
Ви є імпортером, якщо купуєте хімічний продукт безпосередньо у постачальника, що знаходиться за межами ЄЕЗ, і ввозите його на територію ЄЕЗ. Якщо ваш постачальник, який не є членом ЄЕЗ, призначив «Єдиного представника» в ЄЕЗ для реєстрації речовини, відповідно до REACH ви розглядаєтеся як нижчестоящий користувач.

Тільки представник
Компанії, які базуються за межами ЄЕЗ, можуть призначити єдиного представника в Європі, який бере на себе завдання та відповідальність імпортерів щодо дотримання REACH. Це може спростити доступ їх продукції на ринок ЄЕЗ, забезпечити постачання та зменшити відповідальність імпортерів.
Тільки представники повинні бути:

* Фізична або юридична особа, зареєстрована в ЄЕЗ

* Оснащений достатніми знаннями щодо практичного поводження з речовинами та інформацією, що стосується них

* Призначається за взаємною згодою з виробником, розробником або виробником товару, зареєстрованим за межами ЄЕЗ

* Відповідає за дотримання юридичних вимог до імпортерів відповідно до REACH тільки представники можуть представляти більше, ніж одного постачальника, що не входить до ЄЕЗ, але повинні зберігати інформацію, пов’язану з кожним із них окремо.
Компанія, яка не є членом ЄЕЗ, має повідомити імпортер(ів) у тому самому ланцюжку поставок про Ваше призначення як єдиного представника. Ці імпортери потім розглядаються як наступні користувачі REACH.

Дистриб’ютор

Закон визнає роль, яку ви відіграєте між виробниками та клієнтами у забезпеченні комунікації про хімічну безпеку в ланцюжку поставок. Ваша активна участь необхідна для захисту людей та навколишнього середовища від хімічних ризиків.
Ви є дистриб’ютором відповідно до REACH і CLP, якщо ви отримуєте хімічну речовину або суміш в ЄЕЗ, зберігаєте її, а потім розміщуєте на ринку для когось іншого (також під вашим власним брендом, жодним чином не змінюючи їх хімічного складу.
Наприклад, роздрібні та оптові торговці є дистриб’юторами згідно з REACH та CLP.
Ви не є дистриб’ютором, коли ви купуєте хімікати за межами ЄЕЗ і розміщуєте їх прямо на ринку в ЄЕЗ. Якщо так, то ви імпортер.
Ви купуєте хімікати в ЄЕЗ і змішуєте їх з іншими хімічними речовинами, розбавляєте їх або (пере)повнюєте контейнери, перш ніж постачати їх іншим. Якщо так, то ви є низшим користувачем.

Нижній користувач

Ви є нижчестоящим користувачем, якщо:
* Ви перебуваєте в ЄЕЗ, і
* Постачальник речовини або суміші, які ви використовуєте, також зареєстрований в ЄЕЗ, і
* Ви використовуєте хімікати у своїй промисловій або професійній діяльності.
Ви не є користувачем нижче за течією, коли:
Постачальник речовини, яку ви використовуєте, зареєстрований за межами ЄЕЗ і не призначив єдиного представника для реєстрації речовини та забезпечення її доступу на ринок ЄС. Якщо це так, ви імпортер.
Ви тільки зберігаєте хімікати та розміщуєте їх на ринку (не змінюючи їх складу чи упаковки). Тоді ви дистриб’ютор.
Ви купуєте продукт і використовуєте його самостійно за межами промислового/професійного середовища. Якщо так, то ви споживач.

* Обмеження речовин PFAS
Європейське хімічне агентство висунуло пропозицію щодо обмеження на всій території ЄС усіх пер- і поліфторалкільних речовин (PFAS) у протипожежних пінах. Пропозиція базується на інформації, доступній на момент її підготовки, і може оновлюватися з урахуванням технічного прогресу та нової інформації. Консультації мають розпочатися 23 березня 2022 року і триватимуть ще 6 місяців.
На додаток до використання PFAS у протипожежних пінах, п’ять європейських країн (Нідерланди, Німеччина, Данія, Швеція та Норвегія) працюють над проектом обмеження, яке застосовуватиметься до всіх PFAS в інших сферах застосування. Вони планують подати свою пропозицію до ECHA у січні 2023 року.
PFAS в протипожежних пінах : витворити.
Необов’язкові вказівки для сектору фізичних речовин
Підготовка необов’язкових рекомендацій для перукарської промисловості є частиною комплексу спільно узгоджених заходів для підтримки автономного впровадження Європейської рамкової угоди про охорону праці та безпеку праці в перукарській промисловості. Окрім узгодженого змісту, цей документ містить деяку інформацію щодо рекомендацій щодо проблем на робочому місці в контексті пандемії COVID-19.
Швидка консультація щодо S-метахлору
Німеччина повідомила про проект гармонізованої класифікації та маркування (CLH) для S-метолахлору (ISO) та подала його на консультацію, яка була закрита 3 вересня 2021 року, але тим часом з’явилися додаткові дані щодо канцерогенності.
ECHA розпочала швидкі консультації для роз’яснень, які триватимуть до 7 березня 2022 року.
* Нові косметичні обмеження для метил-N-метилантранілату
1 лютого 2022 року Європейська комісія опублікувала Регламент Комісії (ЄС) 2022/135, який накладає певні обмеження на використання метил-N-метилантранілату (M-N-MA) в косметиці. До цього часу не було обмежень на M-N-MA, але 49-а поправка до стандартів IFRA обмежила його використання до 0,1% у кількох категоріях продуктів через його фототоксичну дію. Згідно з новим записом у Додатку III Регламенту ЄС про косметику, M-N-MA можна використовувати: у нерозчинних продуктах до 0,1%; у змивних продуктах до 0,2%. Косметика, яка не відповідає новим обмеженням, не може бути розміщена на ринку після 21 серпня 2022 року. Крім того, з 21 листопада 2022 року невідповідна продукція має зникнути з полиць магазинів.
Нові розробки щодо схвалення біоцидних продуктів

Біоцидний продукт Mydis – Управління з питань охорони здоров’я та безпеки Великобританії продовжило дію заходу, що дозволяє випускати на ринок Північної Ірландії та використовувати біоцидний продукт Mydis до 23 лютого 2023 року. (РЕШЕННЯ КОМІСІЇ ПРО ВИКОНАННЯ (ЄС) 2022/137).
Продукт, що містить алкіл (C12-16)бензилдиметиламоній хлорид – використовується як довготривалий очищувач для видалення шарів відкладень з деревини, цегляної кладки, покрівлі, бруківки та інших поверхонь. Продукт призначений для запобігання росту небажаних водоростей і захисту від водоростей. Зовнішнє застосування. Продукт, що містить активну речовину в концентрації 2,4 %, вважається біоцидним продуктом у розумінні статті 3(1)(a) Регламенту (ЄС) № 528/2012 і належить до типу продукту 2. (Впровадження КОМІСІЇ РЕГЛАМЕНТ (ЄС) 2022/146).
Біоцидний препарат Клінісепт + Дезінфектант шкіри – містить як діючу речовину активний хлор, що виділяється з гіпохлориту натрію. Активний хлор, що виділяється гіпохлоритом натрію, дозволений для використання в біоцидних продуктах типу 1 (догляд за людьми), як визначено в Додатку V до Регламенту (ЄС) № 528/2012. Управління з питань охорони здоров’я та безпеки Великобританії дозволяє випускати біоцид на ринок та використовувати його до 6 травня 2023 року. (РЕГЛАМЕНТ КОМІСІЇ (ЄС) 2022/155.
Біоцидний продукт, ідентифікований у Реєстрі біоцидних продуктів за номером BC-RW058475-96 – етикетка біоциду має містити інформацію: «Носіння хімічно стійких захисних рукавичок (матеріал рукавичок вказується власником ліцензії у продукті інформація) та одноразовий захисний одяг, щонайменше тип 6 за EN 13034, або еквівалентний захисний одяг, необхідний для роботи з продуктом. Якщо заявник на отримання дозволу або орган, що надає дозвіл, визначає заходи, які досягають рівня зниження опромінення, еквівалентного або більшого, ніж той, який досягається при носінні переліченого захисного спорядження, ці заходи повинні використовуватися замість перерахованих засобів індивідуального захисту та вказуються на етикетці біоцидного препарату та в авторизації.
(РЕГЛАМЕНТ КОМІСІЇ ВИКОНАННЯ (ЄС) 2022/323)
Креозол – розширення дії заходу щодо обмеження використання та розміщення на ринку у Франції певної деревини, обробленої креозотом, та речовинами, пов’язаними з креозотом. Термін дії дозволу креозоту для використання в біоцидних продуктах типу 8 закінчився 8 вересня 2021 року. Термін дії дозволу було продовжено з початкових 27 місяців до 59 місяців. (РЕГЛАМЕНТ КОМІСІЇ ВИКОНАННЯ (ЄС) 2022/326)
Нові розробки щодо схвалення засобів захисту рослин

Діюча речовина з низьким рівнем ризику Bacillus amyloliquefaciens штам IT-45 – діюча речовина була схвалена 27 лютого 2022 р., термін придатності – 27 лютого 2037 р. (РЕГЛАМЕНТ КОМІСІЇ ВИКОНАННЯ (ЄС) 2022/159)
Повідомлення підприємствам, які мають намір розмістити фторуглероди на ринку ЄС у великих кількостях у 2023 році

Фторвуглеці – це речовини, зазначені в Розділі 1 Додатка I до Регламенту (ЄС) № …/… HFC-23, HFC-32, HFC-41, HFC-125, HFC-125, HFC-134, HFC-134a, HFC-143 , HFC-143a, HFC-152, HFC-152a, HFC-161, HFC-227ea, HFC-236cb, HFC-236ea, HFC-236fa, HFC-245ca, HFC-245fa, HFC-365mfc-10me-4 .
Будь-яке розміщення на ринку цих речовин (за винятком випадків, коли загальна річна кількість становить менше 100 тонн CO2-еквіваленту на рік) підпадає під обмеження за системою квот.
Імпортери повинні мати дійсну реєстрацію на порталі F-Gas і в системі ліцензування фторуглеродів на момент випуску фторуглеродів у вільний обіг. Така реєстрація вважається обов’язковою ліцензією на імпорт. Аналогічна ліцензія потрібна для експорту фторуглеродів.
З 1 січня 2022 року імпортери зобов’язані відповідно до Єдиного тарифу Європейських Співтовариств (TARIC) вказувати в Єдиному митному документі (SAD) кількість фторуглеродів у еквівалентах CO2 на момент випуску для вільного обігу, а імпортери мають бути перераховані як «одержувач».

Компанії повинні подати декларацію про розрахункові кількості на 2023 рік на порталі F-Gas та в системі ліцензування фторуглеродів протягом періоду повідомлення з 14 березня 2022 року по 13 квітня 2022 року, 13:00. (CET).

(ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ, Повідомлення для підприємств, які мають намір розмістити гідрофторуглеводні наливом на ринок Європейського Союзу в 2023 році, 2022/C 44/13)

Веб-зустрічі по реформі ЄС REACH

Ecotox Centers запрошує вас на 3 онлайн-заходи, на які ми запросили представників ECHA, Cefic та Eurometalux. Перше, квітневе засідання відбудеться 26.04.2022 р. На зустрічі ми обговоримо запропоновані зміни до регламенту REACH. Участь у заході безкоштовна, проте кількість місць обмежена.
Основні теми:
нові вимоги до інформації в процесі реєстрації ЄС REACH;

більше інформації про використання та вплив;

Коефіцієнт оцінки суміші (MAF).

Оновлення поточного плану дій громади на 2022, 2023 та 2024 роки

Оновлення поточного плану дій громади на 2022, 2023 та 2024 роки

Оновлення поточного плану дій Співтовариства (CoRAP) на 2022–2024 роки містить перелік 27 речовин, підозрюваних у створенні ризику для здоров’я людини або навколишнього середовища, для оцінки компетентними органами 10 держав-членів відповідно до процесу оцінки речовин згідно з Регламентом REACH (ЄС). ) No 1907/2006 (статті 44-48).

План містить дві нещодавно виділені речовини та 25 речовин, які вже включені до попереднього оновлення CoRAP 2021-2023, опублікованого 17 березня 2021 року.

Для 20 із цих 25 речовин рік оцінки було перенесено, в основному для очікування подання нової інформації.
Між іншим, пропілацетат, діетиловий ефір, сажа або бензальдегід входять до нещодавно переглянутого CoRAP, тоді як бензилсаліцилат або ксилол були вилучені.

3 x EU REACH Reform Web Meetings – April, May 2022

3 x EU REACH Reform Web Meetings – April, May 2022

Ekotox Centers with partners invite all interested parties to join us in 3 Web Meetings concerning the EU REACH Reform proposals:

April 26, 2022 – “EU REACH Registration – proposed changes

May 5, 2022 – “Evaluations under the EU REACH reform

May 24, 2022 – “EU Reform of the REACH Authorisation and Restrictions system

Presenters from European Commission and some of the EU industry associations already confirmed participation. We will be updating the Web Meetings information an a daily bases. Please check on our training portal: EKOTOX TRAINING

All three web meetings are free of charge.

Number of places is limited to 100.

Registrations will be managed on the first-come, first-served basis.

You can contact us: Ekotox Training Secretariat