У разі прийняття нових правил країна приведе країну до європейських стандартів та стандартів ООН
Кабінет міністрів України схвалив проект закону, який, у разі його ухвалення, передбачає створення національної системи управління хімічними речовинами із значними зобов’язаннями для промисловості. Законопроект, ухвалений 13 вересня, передбачає запровадження:
-обов’язкова реєстрація всіх хімічних речовин;
-система класифікації небезпечних речовин;
-обмеження та заборона використання особливо небезпечних речовин;
-і зобов’язання для бізнесу.
Запропонований закон допоможе захистити навколишнє середовище від забруднення, а також знизити рівень захворювань, пов’язаних із впливом шкідливих хімічних речовин, йдеться в прес-релізі Кабінету Міністрів України.
Суб’єкти господарювання отримують «чітки правила», гармонізовані з міжнародними та ізімі європейськими стандартами. “Це полегшити їм доступ до зовнішніх ринків”, – додали в нього.
Галузеві зобов’язання
Серед інших зобов’язань проект вимагати від суб’єктів господарювання:
-дотримуватися вимог щодо реєстрації речовини та безпечного приводу з хімічною продукцією;
-провести оцінку безпечності хімічної речовини;
-надавати інформацію про «небезпечні» речовини, хімічні аварії та випадки забруднення навколишнього середовища;
-запровадити систему хімічної безпеки та управління хімічною продукцією на основі ризик-орієнтованого підходу;
-провести класифікацію небезпечної хімічної продукції та ідентифікацію небезпечних речовин; і
-провести оцінку ризику рівня безпеки для довкілля та здоров’я населення під час виробництва та використання хімічної продукції, в тому числі під час використання в науково-технічних і науково-технологічних розробках, виробництві нових речовин.
Законопроект також імплементує положення Базельської конвенції, Роттердамської конвенції та Стокгольмської конвенції про стійкі органічні забруднювачі (СОЗ).
Кандидат в ЄС
Тепер законопроект буде направлено на розгляд Верховної Ради України.
Раніше цього місяця в Україні було прийнято закон, який забороняє виробництво та використання будь-якої азбестової продукції та матеріалів, що містять азбест. Він також запропонував обмежити використання антибактеріальної хімікати, триклозану, у матеріалах, що контактують з харчовими продуктами, у проекті Регламенту, який відкритий для консультацій.