23 травня 2024 року набув чинності Європейський закон про критичні сировинні матеріали, який стосується ресурсів і правил постачання критичної хімічної сировини стратегічного характеру. Основна мета закону – забезпечити, щоб до 2030 року європейський видобуток, переробка та переробка сировини відповідали належному рівню попиту в Європейському Союзі.
На основі представленого акта Європейська комісія склала перелік проектів з видобутку, переробки, переробки та заміщення критичної сировини. З цим списком консультувалася Рада з критичних сировинних матеріалів держав-членів, до складу якої входять держави-члени, та Європейський парламент. За підсумками обговорень Єврокомісія прийняла перелік із 47 проєктів для збільшення доступності сировини та диверсифікації ланцюжка поставок. Завдяки цим проектам ЄС зможе повністю досягти своїх цілей з видобутку, переробки та переробки літію та кобальту до 2030 року, досягнувши при цьому значного прогресу щодо графіту, нікелю та марганцю. Крім того, інші стратегічні проєкти з магнію та вольфраму сприятимуть стійкості оборонної промисловості ЄС, яка покладається на використання цих матеріалів.
Очікується, що загальний обсяг капітальних інвестицій у 47 стратегічних проектів становитиме 22,5 млрд євро. Проекти передбачають можливість використання спрощених положень про дозвільні документи, а також скорочення термінів їх видачі до 15 або 27 місяців (наразі видача дозволів займає до 10 років).
Наприкінці літа Єврокомісія оголосить новий конкурс пропозицій щодо стратегічних проєктів щодо критично важливих сировинних матеріалів.
Додаткова інформація: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_25_864
Критична сировина: https://ekotox.com.ua/критична-сировина/