• +38 066 7330343
  • ekotox(at)ekotox.com.ua // 03110, м. Київ, Солом'янський р-н., вул. Кочура Григорія буд. 19 корпус 6

Програма контролю за хімічними речовинами 2025 року

Програма контролю за хімічними речовинами 2025 року

Програма контролю за хімічними речовинами 2025 року

Форум з правозастосування визначає ключові ініціативи, пов’язані з безпекою споживачів та дотриманням вимог щодо хімічних речовин. Ці ініціативи безпосередньо пов’язані з програмою контролю та хімічного нагляду у 2025 році. Пріоритети, розроблені Форумом, зосереджені на таких напрямках: контроль за перевезенням хімікатів на кордоні, моніторинг реалізації продукції онлайн, а також забезпечення дотримання вимог щодо класифікації та маркування продукції.

З порядку денного засідання Форуму, яке відбулося в останньому кварталі 2024 року, можна підбити підсумки запланованих проєктів та ініціатив, що діятимуть у 2025 році.

  • Програма контролю небезпечних сумішей (REF-14)

Метою контролю за класифікацією та маркуванням небезпечних сумішей є захист здоров’я людини. В рамках проекту буде проведено перевірку споживчих товарів, які є загальнодоступними на ринку, зокрема:

  • Нікотинова продукція, наприклад, електронні сигарети, що містять токсичні речовини;
  • Освіжувачі повітря, що містять сенсибилизирующие і подразнюючі речовини;
  • Інші споживчі товари, які, як відомо, містять небезпечні інгредієнти.

Інспектори перевірятимуть, чи дотримуються постачальники продукції зобов’язань, що випливають із CLP, включаючи: правильне маркування, правильну класифікацію продукту або використання елементів захисту від дітей. При цьому для цих продуктів будуть перевірятися паспорти безпеки та повідомлення про продукцію в токсикологічні центри.

У зв’язку з розробленим проектом REF-14 на Форумі будуть підготовлені навчальні програми для інспекторів. Навчальні матеріали будуть присвячені технічним аспектам класифікації та маркування небезпечних речовин і сумішей. Програма навчання включатиме модуль з пояснення принципів роботи містків при визначенні класифікації товару.

  • Біоцидний контроль продукції (BEF-3)

З січня 2025 року буде запущена програма контролю біоцидних продуктів, яка буде зосереджена на:

  • Перевірка характеристик біоцидного продукту;
  • Перевірка правильності маркування та маркування продукції;
  • Забезпечення відповідності Регламенту щодо біоцидних продуктів, включаючи контроль за дозволами.

Інспектори перевірятимуть, щоб інформація на етикетці відповідала інформації, затвердженій у дозволі, а також чи відповідала вона тестам та характеристикам продукту. При цьому інспектори можуть перевіряти правильність паспортів безпеки на біоцидний продукт. Перевірки заплановані на 2025 рік, а звіти з результатами мають бути оприлюднені у 2026 році.

  • Повідомлення про токсикологічний центр

Перевірки розпочинаються з січня 2025 року і триватимуть наступні 6 місяців. Інспектори перевірятимуть, чи всі оператори повідомили про небезпечні суміші в PCN, і повідомлення охоплюють країни, де продукт розміщується на ринку. Інспектори також можуть перевірити паспорт безпеки та етикетку небезпечного продукту.

  • Перевірки товарів, що продаються в Інтернеті (REF-13)

На початку 2025 року також розпочнуться перевірки товарів, що продаються онлайн. Інспекції будуть зосереджені, зокрема, на продуктах, що містять речовини, обмежені REACH, POPs та RoHS. Буде перевірено обов’язок включати всю необхідну інформацію відповідно до Регламенту CLP у онлайн-повідомленні.

  • Перевірки обов’язків єдиного представника

На Форумі домовилися, що наступний проект буде зосереджений лише на представниках та перевірці того, чи дотримуються вони своїх зобов’язань щодо реєстрації імпортованих речовин та речовин, присутніх у сумішах. Крім ідентифікації операторів та їх реєстраційних зобов’язань, інспектори перевірятимуть правильність реєстрації тоннажу речовини, наявність у повідомленні достатніх інформаційних даних, а також дотримання представниками зобов’язань, пов’язаних із підготовкою та володінням паспортами безпеки.

  • Підготовка висновків з реалізованих проектів

Окрім започаткування нових проектів, Форум працює над висновками за результатами проектів, виконаних у попередні роки. Аналіз отриманих результатів стосується, наприклад, тестування наявності речовин обмеженого обмеження в косметичних засобах або аналізу правильності змісту паспортів безпеки.

 

Форум з правозастосування постійно працює над забезпеченням безпеки хімічної продукції в Європі. У березні 2025 року заплановано ще одне засідання робочих груп для обговорення прогресу поточних проєктів, а також визначення нових, що буде безпосередньо відображено в інспекціях хімічної продукції.

https://echa.europa.eu/about-us/who-we-are/enforcement-forum/meetings-of-the-forum/2025