• +38 066 7330343
  • ekotox(at)ekotox.com.ua // 03110, Kyiv, Solomyansky district, Pirogovsky str. 19/6, Україна

Картографування потенційно шкідливих хімічних речовин на цілі для досягнення цілі до 2027

Картографування потенційно шкідливих хімічних речовин на цілі для досягнення цілі до 2027

Картографування потенційно шкідливих хімічних речовин на цілі для досягнення цілі до 2027

Основним джерелом інформації про хімічні речовини є реєстраційне досьє субстанції, подане згідно з реєстрацією REACH.

ECHA створила інструмент зіставлення для всіх зареєстрованих речовин, де кожна речовина віднесена до відповідного пулу категорій. Мета ECHA — переглянути до 2027 року всі зареєстровані хімічні речовини понад 1 тонну на рік, віднести їх до відповідного пулу категорій та оцінити подальші регуляторні дії кожної речовини (або групи речовин).

У 2021 році ECHA оцінила 250 високотоннажних речовин, яким досі не було призначено жодного пулу, зробивши наступний крок до досягнення поставленої мети. Для групи речовин, зареєстрованих у діапазоні від 1 до 100 тонн, залишилося лише 1300 хімічних речовин, не віднесених до жодної групи.

У 2021 році ECHA оцінило загалом 1900 хімічних речовин і зробило категоризацію на основі подальших нормативних потреб для кожної речовини. Результати були такими:

  • 300 були класифіковані для подальшого управління ризиками
  • 800 вимагає більше реєстраційних даних для оцінки ризику
  • 800 не потребує подальших дій

Також було введено новий пул під назвою «оцінка нормативних потреб», щоб показати, які речовини проходять групову оцінку.

У грудні 2021 року ECHA опублікувала партію групових оцінок. Це має наблизити підприємців до діяльності ECHA і дати можливість передбачити подальші кроки, які комітет планує зробити в майбутньому, а також розробити план заміни шкідливих речовин більш безпечними альтернативами.

На веб-сайті ECHA ви знайдете повний список речовин із призначеним пулом категорій або інформацію про те, чи підлягає речовина подальшим нормативним вимогам, чи оцінка вже завершена, чи знаходиться на стадії розробки. Для кожної речовини таблиця також показує орган, який проводить оцінку, проблему, статус і запропоновані подальші дії, а також дату останнього оновлення списку.

Результати оцінки є ключовим питанням для підприємців, оскільки вони можуть вплинути на:

  • включення речовини до авторизаційного списку
  • обмеження щодо використання деяких речовин, у тому числі речовин ED
  • необхідність оновлення реєстрації REACH

Річний звіт про інтегровану регуляторну стратегію ECHA, який буде опубліковано пізніше цього року, включатиме ретельний аналіз процесу відображення та запропоновані регуляторні дії.

Leave a Reply