Підтримка клієнтів щодо вимог хімічного законодавства, дотримання зобов’язань щодо виходу на ринок, спілкування з клієнтами та звітування в ECHA.
ЯКИЙ ПРОДУКЦІЙНИЙ ПРОДУКТ?
(Згідно з Інструкцією ECHA щодо вимог до речовин у виробах)
“Виріб – це виріб, якому під час виробництва надано конкретну форму, поверхню або дизайн, що визначає його функцію більшою мірою, ніж його хімічний склад” (REACH, стаття 3 (3)).
Щоб визначити, чи відповідає виріб визначенню продукту згідно з REACH, нам потрібно оцінити особливості товару та його властивості. (Термін «стаття» в принципі може означати будь-який продукт у ланцюжку поставок)
- Функція об’єкта – термін “функція” у визначенні продукту слід тлумачити відповідно до основного принципу, що визначає використання цього об’єкта.
- Форма вказує на тривимірну форму предмета, тобто його глибину, ширину і висоту.
- Поверхня вказує на зовнішній шар предмета.
- Дизайн означає розташування «елементів дизайну» так, щоб вони найкращим чином відповідали конкретній меті.
Форма, поверхня та дизайн елементів представляють фізичну форму продукту, і їх можна розуміти як нехімічні властивості, і їх не слід плутати з фізичними властивостями, які є результатом хімії матеріалів, з яких виготовлений об’єкт.
Відповідно до статті 3 (3) Регламенту REACH форма, поверхня або дизайн повинні бути навмисно визначені під час виробничого процесу (“процесом виробництва (етапом)” виробу може бути також складання компонентів (які самі можуть бути вироби) складного продукту (наприклад, блокнот).
З іншого боку, набір предметів, які поставляються лише в зібраному вигляді, не мають конкретного етапу виготовлення, під час якого створюється певна форма, поверхня або дизайн даного набору чи комплекту.
ЦЕ ДІЄ НЕЗАЛЕЖНО ВІД ТОГО ЧИ Є СУБ’ЄКТИ:
- використовуються окремо (наприклад, різні миски та посуд з кухонного гарнітура),
- використовувати разом (наприклад, портативний електроінструмент, що складається з інструменту, акумулятора та зарядного пристрою), або
- зібрані в один предмет (наприклад, упаковка меблів для дому).
Отже, набір виробів не може розглядатися як один товар, а має розглядатися як декілька продуктів, речовин та/або сумішей.
Речовини, препарати та вироби можуть міститися в упаковці. Ця упаковка, будь то коробка, пластиковий пакувальний матеріал чи банка, може вважатися продуктом відповідно до REACH.
РЕЧОВИНИ, ЩО ВИПУСКАЮТЬСЯ З ПРОДУКЦІЇ
Запланований випуск речовин із виробу відноситься до допоміжної функції виробу (відрізнити від основної), яка навмисно запланована і не буде досягнута, якщо речовина не буде вивільнено. (Речовини, які виділяються внаслідок старіння виробів, зношування або як необхідний побічний ефект експлуатації виробу, як правило, не вважаються передбачуваним вивільненням; вивільнення як таке не призводить до функціонування продукту як такого .
Якщо виділення речовини з виробу виконує основну функцію вироби, вивільнення не вважається «запланованим випуском» для цілей REACH. У цьому випадку виріб зазвичай вважається поєднанням виробу та речовини/суміші.
Речовини повинні вивільнятися з виробленої або імпортованої продукції за нормальних або розумно передбачуваних умов використання. Це означає, що речовина має виділятися протягом терміну служби продукту. Тому вивільнення речовини під час виробництва або на етапі утилізації продукту не розглядається як запланований випуск.
Нормальні умови використання означають умови, пов’язані з основною функцією продукту.
Розумно передбачувані умови використання означають умови використання, які можна очікувати як ймовірні через функції та зовнішній вигляд продукту (навіть якщо вони не є нормальними умовами використання).
Реєстрація речовин у статтях
Реєстрація (Стаття 7.1) речовин у виробах є обов’язковою для виробника або імпортера виробів лише за умови виконання всіх наступних умов:
- Речовини повинні вивільнятися з виробленої або імпортованої продукції за нормальних або розумно передбачуваних умов використання.
- Речовина присутня в цих продуктах планованого випуску, вироблених та/або імпортованих цим учасником, у загальній кількості понад одну тонну на виробника чи імпортера на рік.
ВИМОГИ ЩОДО РЕЧОВИН, ЩОДО ПІДСУМКІВ
Список кандидатів речовин
Речовини, які відповідають одному або кільком критеріям, визначеним у статті 57 Регламенту REACH, можуть бути позначені як «речовини, що викликають дуже серйозне занепокоєння» (SVHC) і можуть бути включені до списку речовин-кандидатів.
Додаткову інформацію щодо списку кандидатів та процесу авторизації можна знайти на нашому веб-сайті щодо речовин, що викликають серйозне занепокоєння >>
Повідомлення відповідно до статті 7 (2)
Повідомлення про речовини в виробах необхідне, якщо виконуються всі умови статті 7 (1). 2:
- Речовина включена до переліку речовин-кандидатів, які підлягають авторизації (стаття 59 (1)) та
- Речовина присутня у всіх виробах, вироблених або імпортованих одним учасником, у загальній кількості понад одну тонну (на виробника чи імпортера) на рік.
- Речовина присутня в цих продуктах у концентрації вище 0,1% маси (мас./мас.).
Зобов’язання за ст.33
Мета статті 33 полягає в тому, щоб забезпечити передачу достатньої інформації про продукти для безпечного використання.
- Виробники, імпортери та інші постачальники продуктів, що містять речовини, що викликають дуже серйозне занепокоєння (SVHC), зазначені в Переліку дозволених речовин-кандидатів, у концентраціях вище 0,1% (мас./мас.), повинні надати відповідну інформацію, доступну для одержувачів продукції. і, як мінімум, назва цієї речовини.
- Ця інформація надається «автоматично» (стаття 33 (1)). Зауважте, що термін «одержувач» відноситься до галузевих або професійних користувачів і розповсюджувачів, але не до споживача.
- Інформація, доступна виробнику продуктів, необхідна для безпечного використання продукту, також повинна бути надана споживачам на запит (стаття 33 (2)). Інформація повинна бути надана споживачам безкоштовно протягом 45 днів з моменту отримання запиту.
З точки зору обов’язку надавати інформацію про речовини в виробах загалом (тобто спілкування з одержувачами та споживачами), важливо, щоб:
- Зобов’язання визначаються виключно на основі концентрації речовини у виробі, і тому зобов’язання застосовуються незалежно від річного обсягу речовин (тобто вони також застосовуються нижче 1 тонни на рік).
- Упаковка завжди розглядається як предмет(и) окремо від вмісту упаковки. Тому обов’язок повідомляти інформацію про речовини в виробах також поширюється на пакувальні матеріали.
- Межа концентрації 0,1% (мас./мас.) поширюється на продукт, в якому він поставляється.
- Зобов’язання також поширюються на продукти, які були виготовлені чи імпортовані до того, як речовина була включена до списку кандидатів та постачається після включення. Тому день поставки товару є вирішальною датою.
- Обов’язок надавати інформацію одержувачу статей застосовується, щойно на веб-сайті ECHA публікується список кандидатів речовин, що викликають серйозне занепокоєння (принаймні назва речовини має бути повідомлена.