У 2016 році компетентний орган Франції подав до Європейського хімічного агентства пропозицію класифікувати діоксид титану як канцерогенну речовину. Наступного року Комісія ЄС прийняла Регламент 2020/2017 (14 ATP до CLP) як наслідок висновку RAC, який класифікував діоксид титану як канцероген 2 категорії.
Хімічні компанії подали позови до Загального суду про часткове скасування Регламенту 2020/217. У рішенні Суд скасовує оскаржувану постанову в частині, що стосується гармонізованої класифікації та маркування діоксиду титану у формі порошку з 1% або більше частинок з аеродинамічним діаметром, що не перевищує 10 мкм.
Загальний суд визнав, що RAC припустився явної помилки в оцінці, і встановив, що оскаржувана класифікація та маркування порушують критерій, згідно з яким класифікація речовини як канцерогенної може застосовуватися лише до речовини, яка має властивість викликати рак.
Це рішення є дуже важливим для промисловості, оскільки діоксид титану зазвичай використовується у виробництві фарб і покриттів, пластмас, паперу, а також у косметичній промисловості для сонцезахисної косметики. Його можна знайти в папері, косметиці, ліках, товарах медичного призначення та продуктах харчування.