Центри Ekotox надають консультаційні послуги та підтримку клієнтів у сфері законодавства ЄС про хімічні речовини та управління хімічними речовинами –
реєстрація REACH, авторизація REACH, скринінг REACH/CLP, стійкі органічні забруднювачі (СОЗ), біоцидні продукти (BPR), безпека косметики, RoHS, WEEE, паспорти безпеки, послуги PCN та UFI та багато іншого…
Тел: +380667330343
e-mail: ekotox(at)ekotox.com.ua
Хімічна стратегія сталого розвитку (CSS) – це всеосяжна структура, розроблена Європейською Комісією для вирішення проблем. Пов’язаних з небезпечними хімічними речовинами, та просування сталих практик поводження з хімічними речовинами в Європейському Союзі. Він спрямований на захист здоров’я людини та навколишнього середовища шляхом мінімізації ризиків. Пов’язаних з хімічними речовинами протягом усього їх життєвого циклу, від виробництва до утилізації. CSS наголошує на поступовій відмові від найбільш шкідливих хімічних речовин, просуванні більш безпечних альтернатив та прийнятті підходу циркулярної економіки до виробництва та використання хімічних речовин. Він також виступає за підвищення прозорості, інновацій та співпраці між зацікавленими сторонами для досягнення своїх цілей. За допомогою регуляторних заходів, ринкових стимулів та міжнародного співробітництва CSS прагне створити більш безпечне та стійке майбутнє для Європи та її громадян.
Комісія представила оголошену стратегію 14 жовтня 2020 року. Він заснований на 5 напрямках дії:
- Інновації для безпечних та стійких хімічних речовин ЄС: Ця стратегія передбачає розробку критеріїв ЄС щодо безпечних та стійких хімічних речовин. Запровадження законодавчих вимог до речовин, що викликають занепокоєння, у продуктах та сприяння використанню безпечніших хімічних речовин промисловістю ЄС шляхом внесення змін до законодавства про промислові викиди.
- Зміцнення правової бази ЄС: Ця стратегія зосереджена на захисті споживачів і працівників від шкідливих хімічних речовин, вирішенні таких проблем, як ендокринні руйнівники та PFAS. Також боротьбі з хімічним забрудненням природного середовища.3. Удосконалення та консолідація законодавчої бази: Заходи включають оптимізацію оцінок небезпеки/ризику в хімічному законодавстві, посилення управління Європейським хімічним агентством (ECHA), а також перегляд процесів авторизації та обмеження REACH.
- Створення всеосяжної бази знань про хімічні речовини: Ця стратегія спрямована на створення системи раннього попередження та дій щодо хімічних речовин, моніторинг хімічних ризиків, що виникають, та створення індикаторів для оцінки ефективності законодавства про хімічні речовини.
- Подача прикладу для глобального управління хімічними речовинами: Заходи включають підтримку розбудови потенціалу в третіх країнах для оцінки та управління хімічними речовинами, а також забезпечення того, щоб небезпечні хімічні речовини, заборонені в ЄС, не вироблялися для експорту.
Рада ЄС схвалила стратегію 15 березня 2021 року, підтримавши п’ять основних напрямків діяльності. Вона наголосила на важливості чітких правових положень у законодавстві ЄС про продукцію та привітала підхід «одна речовина, одна оцінка». Рада наголосила на необхідності ліквідації PFAS, якщо це не є необхідним для суспільства, і зміцнення правової бази для ендокринних руйнівників. 16 травня 2022 року ENVI обговорила прогрес у реалізації стратегії. Виділивши такі кроки, як публікація дорожньої карти обмежень та рекомендації щодо безпечних та стійких хімічних речовин. Пропозиція щодо обмеження PFAS відповідно до REACH наразі оцінюється ECHA.
Правові зміни
- Перегляд Положення про реєстрацію, оцінку, авторизацію та обмеження хімічних речовин (REACH)
- Перегляд законодавства ЄС щодо класифікації небезпеки, маркування та пакування хімічних речовин (CLP)
- Перегляд правил ЄС щодо матеріалів, що контактують з харчовими продуктами
- Перегляд Директиви про промислові викиди
- Ініціатива сталого розвитку продуктів
Імплементація – Європейська Комісія (europa.eu)
Управління хімічними речовинами
Конференція REACH 2024