• +38 066 7330343
  • ekotox(at)ekotox.com.ua // 03110, Kyiv, Solomyansky district, Pirogovsky str. 19/6, Україна

Стаття 33

Виробляти, імпортувати чи продавати, наприклад, іграшки, меблі, металеві вироби, одяг, електрообладнання чи інші вироби? Регламент REACH також контролює використання речовин у виробах. Відповідно до REACH кожен виробник, імпортер і постачальник виробів несе відповідальність за забезпечення безпечного використання товарів, які він розміщує на ринку ЄС. Ми гарантуємо, що ваша продукція відповідає всім вимогам REACH.

ЦЕНТРИ EKOTOX пропонують консультаційні послуги, поради та підтримку:

  • Консультаційні послуги у сфері ринкового нагляду.
  • Аналіз зобов’язань відповідно до національного/європейського законодавства.
  • Представлення Вашої компанії в цьому питанні за погодженням з компетентними державними установами.

ekotox(at)ekotox.com.ua
+380667330343

Відповідно до Інструкції ECHA щодо вимог до речовин у виробах

Стаття 3(3) Регламенту REACH визначає виріб як «об’єкт. Якому під час виробництва надано особливу форму, поверхню або дизайн, що визначає його функцію більшою мірою, ніж його хімічний склад».

Щоб визначити, чи відповідає об’єкт визначенню статті згідно з REACH, необхідно оцінити функцію об’єкта та його характеристики. (Термін «об’єкт» в принципі може означати будь-який продукт у ланцюжку поставок)

  • функція об’єкта – термін «функція» у визначенні статті слід тлумачити як основний принцип, що визначає використання об’єкта
  • форма об’єкта означає тривимірну форму об’єкта, як-от глибина, ширина і висота.
  • поверхня об’єкта означає крайній шар об’єкта.
  • дизайн об’єкта означає розташування «елементів дизайну» таким чином, щоб найкращим чином досягти певної мети.

Форма, поверхня та дизайн об’єкта представляють його фізичний вигляд і можуть розумітися як інші, ніж хімічні характеристики.  Їх не слід плутати з фізичними характеристиками, які є результатом хімічного складу матеріалу(ів), з якого виготовлений об’єкт.

Згідно зі статтею 3(3) Регламенту REACH форма, поверхня або дизайн повинні бути навмисно визначені та надані під час етапу виробництва (“етап виробництва” виробу також можна розуміти як складання компонентів (що може самі бути предметами) складної статті (наприклад, ноутбук).

Набір предметів, які просто збираються разом для постачання, навпаки, не має конкретного етапу виробництва, під час якого набору або комплекту надається конкретна форма, поверхня або дизайн. Це стосується незалежно від того, чи є об’єкти

  • використовувати окремо (наприклад, різні каструлі та каструлі в наборі посуду),
  • використовувати разом (як у портативному електроінструменті, що складається з інструменту, акумулятора та зарядного пристрою), або
  • зібраний в єдиний об’єкт (наприклад, плоскі меблі).

Отже, сукупність об’єктів не може розглядатися як один виріб, а повинна розглядатися як багато виробів, речовин та/або сумішей.

Речовини, суміші та вироби можуть міститися всередині упаковки, наприклад, картонної упаковки, пластикової упаковки або жерстяної банки. Упаковка не належить до речовини, суміші чи виробу, що упаковується, і тому її слід розглядати як окремий виріб відповідно до REACH.

РЕЧОВИНИ, ЩО ПРАВИЛАСЬ ВИПУСТИТИ ВІД СТАТТІВ

Вивільнення речовин із виробів передбачається, якщо воно виконує допоміжну функцію (відрізняється від основної). Яка свідомо запланована і не була б досягнута, якби речовина не вивільнялася. (Речовини, які вивільняються через старіння виробів, через знос або як неминучий побічний ефект функціонування виробу, як правило, не є призначеними вивільненнями, оскільки вивільнення як таке не забезпечує функції саме по собі.)

Якщо виділення речовини з об’єкта виконує основну функцію об’єкта, вивільнення не розглядається як «навмисне вивільнення» для цілей REACH. У цьому випадку об’єкт зазвичай розглядається як комбінація виробу та речовини/суміші.

Крім того, передбачуваний вихід речовини з вироби має відбуватися за (звичайних або розумно передбачуваних) умов використання. Це означає, що виділення речовини має відбуватися протягом терміну служби виробу. Отже, вивільнення речовини під час фази виробництва або утилізації життєвого циклу виробу не є передбачуваним вивільненням.

Нормальні умови використання – це умови, пов’язані з основною функцією виробу.

Розумно передбачувані умови використання означають умови використання, які можна очікувати як ймовірні через функції та зовнішній вигляд виробу (навіть якщо вони не є нормальними умовами використання)

Реєстрація речовин у статтях
Необхідний, коли виконуються всі умови, перелічені у статті 7(1) Регламенту REACH:

  • Речовина призначена для вивільнення за нормальних або розумно передбачуваних умов використання
  • Загальна кількість речовини, що міститься в усіх виробах із запланованим вивільненням (тобто, включаючи кількості, які не планується випускати), вироблених або імпортованих одним суб’єктом, перевищує 1 тонну на рік.

Для речовини в виробах, які мають бути зареєстровані, виробник/імпортер виробів повинен подати реєстраційне досьє до ECHA, і вимоги до реєстраційного досьє загалом такі ж, як і для виробників та імпортерів речовини.

ВИМОГИ ЩОДО РЕЧОВИН, ЩО ВИСТАВЛЯЮТЬ ВИРОКУ

Список кандидатів на авторизацію
Речовини, що відповідають одному або кільком критеріям, визначеним у статті 57 Регламенту REACH, можуть бути ідентифіковані як «речовини, що викликають дуже серйозне занепокоєння» (SVHC) і внесені до «Списку кандидатів на отримання дозволу».

Повідомлення відповідно до статті 7(2)
Повідомлення про речовини в виробах вимагається від виробників та імпортерів виробів, якщо виконуються всі умови статті 7(2):

  • Речовина включена до списку кандидатів для авторизації.
  • Речовина присутня у виробах, вироблених та/або імпортованих, у концентрації понад 0,1% (мас./мас.).
  • Загальна кількість речовини, що міститься в усіх вироблених та/або імпортованих виробах, які містять більше 0,1% (мас./мас.) речовини, перевищує 1 тонну на діяча на рік.

Зобов’язання згідно ст.33

Мета статті 33 полягає в тому, щоб забезпечити передачу достатньої інформації по ланцюжку постачання для безпечного використання виробів.

  • Постачальник виробів, що містять SVHC, включений до Переліку кандидатів для авторизації в концентрації понад 0,1% (мас./мас.), повинен надати відповідну інформацію про безпеку цієї речовини, доступну йому одержувачам цих виробів (стаття 33(1)) .
  • Якщо для безпечного використання виробу, що містить речовину зі Списку кандидатів, не потрібна конкретна інформація, одержувачам слід повідомити як мінімум назву відповідної речовини.
  • Інформація надається одержувачам автоматично, тобто відразу після того, як речовина буде включено до списку кандидатів для авторизації. Зауважте, що термін «одержувачі» відноситься до промислових або професійних користувачів і розповсюджувачів, але не до споживачів.
  • На запит споживача той самий постачальник товарів повинен надати відповідну інформацію про безпеку щодо SVHC, доступну йому також цьому споживачу (стаття 33(2)). Споживач має надати цю інформацію безкоштовно протягом 45 календарних днів з моменту запиту.

Що стосується зобов’язань щодо передачі інформації про речовини в виробах загалом (тобто спілкування з одержувачами та споживачами), зверніть увагу, що:

  • Для цих зобов’язань немає ініційного фактора тоннажу (тобто вони також застосовуються нижче 1 тонни на рік).
  • Упаковка завжди повинна розглядатися як виріб(и) окремо від вмісту упаковки. Таким чином, зобов’язання щодо передачі інформації про речовини в виробах також поширюються на пакувальні матеріали.
  • Порогова концентрація речовини 0,1% (вага/вага) застосовується до виробу, який постачається.
  • Зобов’язання також поширюються на вироби, які були виготовлені чи імпортовані до того, як речовина була включена до списку кандидатів та постачається після включення. Таким чином, датою поставки статті є відповідна дата.
  • Назва речовини, яку потрібно повідомити, є та, що вказана у списку кандидатів для авторизації.

Визначення:

Виробник виробів є компанією, якщо вона виробляє вироби в ЄЕЗ, незалежно від того, як вироби виготовляються та де вони розміщуються на ринку. (Виробник товару: означає будь-яку фізичну або юридичну особу, яка виготовляє або збирає виріб в межах Співтовариства (Стаття 3(4))).

Імпортер товарів – це будь-яка компанія, розташована в ЄЕЗ, яка імпортує вироби з країн, які розташовані за межами ЄЕЗ. (Імпортер: означає будь-яку фізичну або юридичну особу, засновану в Співтоваристві, яка відповідає за імпорт (Стаття 3(11)). Імпорт: означає фізичне ввезення на митну територію Співтовариства (Стаття 3(10))).

Постачальники товарів — це виробники та імпортери товарів (а також інші учасники ланцюга постачання, наприклад роздрібні торговці), якщо вони розміщують вироби на ринку в ЄЕЗ. Таким чином, роль постачальника товарів не залежить від того, чи виробляє постачальник вироби сам, чи він їх купує (всередині чи за межами ЄЕЗ). (Постачальник товару: означає будь-якого виробника або імпортера товару, розповсюджувача або іншого учасника ланцюга поставок, який розміщує виріб на ринку (Стаття 3(33)), включаючи роздрібних продавців (Стаття 3(14))).