• +38 066 7330343
  • ekotox(at)ekotox.com.ua // 03110, Kyiv, Solomyansky district, Pirogovsky str. 19/6, Україна

Матеріали для контакту з харчовими продуктами

Екотоксикологічний центр пропонує Вам консультаційні послуги та надання документації, що підтверджує відповідність законодавству:

  • Контроль документації;
  • підготовка супровідної документації;
  • складання Декларації про відповідність;
  • індивідуальні консультації.

Тел: +38(066)73-30-343;
Е-mail: ekotox(at)ekotox.com.ua

 

 

Безпека харчових продуктів є одним з ключових факторів захисту здоров’я людини. Не менш важливою є безпека матеріалів і виробів, які контактують з харчовими продуктами (далі – FCM – Food Contact Materials). Упаковка, пляшки, кухонне начиння, посуд, харчові контейнери, а також поверхні на підприємствах і об’єктах харчової промисловості можуть містити речовини, здатні мігрувати в їжу. Необхідно стежити, щоб ці речовини не потрапляли в харчові продукти в кількостях. Які можуть загрожувати  здоров’ю людини  , спричинити неприпустиму зміну складу харчових продуктів або призвести до погіршення їх органолептичних характеристик.

Виробники, імпортери та споживачі ПВМ зобов’язані продемонструвати, що інгредієнти продукту, який вони мають намір розмістити на ринку, не перевищують дозволених законом міграційних обмежень і що продукт є безпечним для споживача.

У Європейському Союзі матеріали та вироби, призначені для контакту з харчовими продуктами, повинні бути виготовлені відповідно до Регламенту Комісії (ЄС) No 2023/2006 від 22 грудня 2006 року про належну виробничу практику для матеріалів та виробів. Які були призначені для контакту з харчовими продуктами, та повинні відповідати вимогам.  Регламент (ЄС) No 1935/2004 Європейського Парламенту та  Ради від 27 жовтня 2004 року щодо матеріалів та виробів, призначених для контакту з харчовими продуктами.

Пластмаси, перероблені пластмаси, кераміка, регенерована целюлоза, активні та розумні матеріали, бісфенол А, похідні епоксидної смоли, N-нітрозаміни та N-нітросарозійні речовини, поліамідний та меламіновий пластиковий кухонний посуд з Китаю та Гонконгу – все це  додатково регулюється спеціальними правилами або директивами на додаток до (ЄС) No 1935/2004.

Концепция декларации 2 цветных значка. простой синий элемент иллюстрации. декларация концепции символ дизайна. может использоваться для веб- и мобильных ui / ux | Премиум векторы

Декларація про відповідність

Конкретні матеріали (наприклад, пластмаси, регенерована целюлозна плівка, кераміка тощо) повинні супроводжуватися письмовою декларацією про те, що  використовувані матеріали відповідають відповідним нормам – Декларації відповідності.

Відповідність повинна бути підтверджена підтверджуючою документацією, доступною для інспекційних органів.

Декларація про відповідність узагальнює інформацію про виробника/імпортера/користувача, що знаходиться нижче, сам матеріал/виріб, а також його спосіб та умови використання. Належним чином складена декларація про відповідність є засобом, за допомогою якого будь-який інший користувач може отримати доступ до важливої інформації без необхідності використання іншої конфіденційної інформації.


 

Хімічний менеджмент

Конференція REACH 2024