• +38 066 7330343
  • ekotox(at)ekotox.com.ua // 03110, Kyiv, Solomyansky district, Pirogovsky str. 19/6, Україна

Оброблені статті

Оброблені статті
Коли суміші, речовини або вироби обробляються біоцидними продуктами, їх називають «обробленими виробами». Біоциди захищають вироби від шкідливих організмів, таких як шкідники, цвіль і бактерії.

Визначення (РБП, ст.3, параграф 1) – «оброблений виріб» означає будь-яку речовину, суміш або виріб, які були оброблені одним або кількома біоцидними продуктами або навмисно містять їх.

Оброблені статті підпадають під дію правил, встановлених у розділі XIII РБП. Відповідно до регламенту, біоциди можуть бути розміщені на ринку (визначається як перший доступ до ринку) лише після отримання національного дозволу чи дозволу ЄС та оцінки їх ризиків. Те ж саме стосується діючих речовин, які також мають бути затверджені, перш ніж їх можна буде використовувати в біоциді.

Вироби, які були оброблені біоцидом, не потребують дозволу, але вони можуть бути розміщені на ринку ЄС лише тоді, коли активна речовина в біоциді була схвалена для конкретного використання або перебуває на перевірці.

Як відповідальний за виріб, ви повинні переконатися, що виріб оброблено активною речовиною, дозволеною в ЄС. Це стосується виробів, вироблених в ЄС, а також товарів, імпортованих для продажу в межах ЄС. Крім того, вироби, вироблені в ЄС, можна обробляти лише дозволеними біоцидами. Це діє з 1 березня 2017 року.

Ваша компанія повинна надати інформацію про біоцидну обробку виробу будь-якому споживачеві, який попросить про це. Інформація надається безкоштовно протягом 45 днів. Ви також повинні бути в змозі показати, що біоцид має належну дію.

Оброблені вироби, які мають первинну біоцидну функцію, вважаються біоцидними продуктами. Наприклад, антибактеріальна серветка є біоцидним продуктом, а не обробленим виробом, оскільки її єдина мета — контролювати бактерії.

Оброблені вироби поділяються на три категорії залежно від їх посилання на активні речовини та їх біоцидні властивості:

-Оброблені вироби без претензій чи посилань на біоцидні властивості, наприклад, фарби чи чорнило.
-Продукти переробки з декларацією біоцидних властивостей, наприклад, текстиль, оброблений сріблом для антибактеріальних цілей.
-Оброблені вироби без посилання на біоцидні властивості, але з затвердженими активними речовинами та відповідними вимогами до маркування.

Лінія розмежування між обробленим виробом і біоцидним продуктом є відкритою для індивідуального тлумачення, і використання біоцидних продуктів при обробці текстилю є ілюстрацією цього. Текстиль обробляється з багатьох причин залежно від кінцевого використання. До складу входять антимікробні речовини, щоб запобігти погіршенню стану (наприклад, придушення цвілі), або діяти як засоби контролю запаху в одязі, або створити певну форму антимікробного бар’єру в системах охорони здоров’я.

Основним призначенням текстилю майже завжди буде фізичний намір: функціонувати в елементі одягу або діяти як покриття якогось типу тощо. Включення біоциду для надання хімічної дії зазвичай буде вторинним, навіть якщо його наявність оголошується, то сила будь-якої претензії, пов’язаної з біоцидом, розглядається як ключовий фактор у вирішенні, чи є виріб біоцидним продуктом.

Хоча визначення обробленого виробу чітко вказано в Регламенті, на практиці може бути важче передбачити, чи буде обробка створювати оброблений виріб чи біоцидний продукт. Мета лікування та пов’язані з нею претензії будуть ключовими факторами при прийнятті рішення, і Комісія ЄС може знадобитися як остаточний арбітр у прикордонних справах.